II Gminny Festyn Sportowo – Rekreacyjny w Suchorączku

Stowarzyszenie Przyjaciół Wspierania Osób Niepełnosprawnych Suchorączek przy Pomocy Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku zorganizowało dla mieszkańców Domu i gminny Więcbork Festyn Sportowo – Rekreacyjny.Na wstępie uczestników przywitał Prezes Stowarzyszenia Izabela Białczyk. Nie zabrakło także miłych słów i podziękowań dla osób, które pomogły w zorganizowaniu festynu, wolontariuszom oraz osobom, które w szczególny sposób wspierają stowarzyszenie. Na dobry początek wystąpił zespół „ The Best Dance” z Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej z Więcborku, który poderwał wszystkich do wspólnej zabawy.Następnie przybyli goście mogli skorzystać z poczęstunku w postaci ciepłych i zimnych napojów, wypieków przygotowanych przez członków Stowarzyszenia i pracowników Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku, oraz grochówki i bigosu dostarczonej przez „ Restauracje -Bar Pomorzanka” Wiesława Szyk, Jan Śliwiński z Więcborka. Rozegrano 5 konkurencji sportowych z nagrodami. W trakcie rozgrywania konkurencji najmłodsi uczestnicy i osoby oczekujące na swoją kolejkę mogły skorzystać z darmowych atrakcji przygotowanej przez stowarzyszenie takich jak:
malowanie twarzy, bańki mydlane, chusta animacyjna,dmuchane zamki, przejażdżka kucem.
Wszystkim uczestnikom w trakcie rozgrywania konkurencji czas umilały Grupa teatralna „ Rym Cym Cym „ przy “Klubie Seniora” z Więcborku pod opieką pani Renaty Bloch, zespół “Czadersi” z Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku, pod opieką pani Joanny Nowakowskiej i wspomniany już wcześniej “ The Best Dance” z Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborka pod opieką pana Macieja Kotarskiego. Po części oficjalnej zostały rozegrane kolejne konkurencje. Na początku konkurencje które w zeszłorocznej imprezie cieszyły się dużym zainteresowaniem slalom z taczką, przeciąganie liny, oraz hit rzut gnojoszczepem ( kaloszem), następnie rozegrano konkurencje noszenie wody w staniku, i salom z nartami. Rywalizację stoczyły miedzy sobą mieszkańcy DPS z mieszkańcami gminy, kobiety z mężczyznami, żony kontra mężowie, rodziny itp. Do rywalizacji z dużym zapałem włączyły się także młodzież i dzieci nawet te najmłodsze. Śmiechu było co nie miara.
W festynie wzięło udział około 200 osób w tym 50 osób to mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku. Pogoda i humory dopisały. Radość dorosłych, dzieci i zaangażowanie naszych mieszkańców i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku świadczy o tym, ze tego typu imprezy są naprawdę potrzebne i już dziś planujemy zorganizować w przyszłym roku III już festynu jednak o jeszcze większym zasięgu.